Darmowa dostawa od 50,00 PLN
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Adaptery PCie Ugreen

( ilość produktów: 6 )

Adaptery PCIe, znane również jako karty PCI Express, które służą do podłączania komputera do jednego lub więcej urządzeń peryferyjnych. Są to karty rozszerzeń umożliwiające dodanie dodatkowych slotów dla dysków M.2 M-Key, M.2 B-Key, NVMe czy portów USB-A. Sprawdź całą naszą ofertę w sklepie Ugreen.pl!

Adaptery PCie

Adaptery PCie wykorzystują standard rozszerzenia szeregowej magistrali PCIe. Dzięki temu osiągają niższe opóźnienia i wyższe prędkości transferu danych niż magistrale równoległe, takie jak PCI i PCI-X.

Każde urządzenie podłączone do płyty głównej za pomocą łącza PCIe posiada własne dedykowane połączenie punkt-punkt. Oznacza to, że urządzenia nie konkurują ze sobą o przepustowość, ponieważ nie dzielą tej samej magistrali. Urządzenia peryferyjne korzystające z PCIe do transferu danych obejmują karty adapterów graficznych, karty interfejsu sieciowego (NIC), urządzenia przyspieszające przechowywanie danych i inne urządzenia o wysokiej wydajności.

PCIe może składać się od jednej do 32 oddzielnych linii. Zazwyczaj jest ono wdrażane z 1, 4, 8, 12, 16 lub 32 liniami. Liczba linii w karcie PCIe jest czynnikiem determinującym jej wydajność, a tym samym cenę. Na przykład niedroga karta sieciowa PCIe może korzystać tylko z czterech linii (PCIe x4), podczas gdy wysokowydajna karta graficzna korzystająca z 32 linii (PCIe x32) będzie miała wyższą cenę. W praktyce karta PCIe musi być włożona do gniazda PCIe w hoście lub serwerze o tym samym rozmiarze i konfiguracji. Jednak w przypadku braku slotów, karta PCIe może być również umieszczona w szerszym slocie.

Adaptery PCie Ugreen

Adaptery PCie Ugreen pomogą Ci rozbudować możliwości Twojego komputera stacjonarnego. Adaptery PCIe Ugreen są kompatybilne z różnymi interfejsami, w tym PCIe 4.0 x16 i PCIe 3.0 x4, oferując prędkości transferu danych do 64Gb/s w zależności od modelu. Wszystkie wymagają zasilania za pomocą kabla SATA, a niektóre modele oferują dodatkowe porty USB-A.

Karty rozszerzeń PCIe Ugreen są zgodne z systemami Windows, Linux i MacOS, a ich instalacja jest prosta i nie wymaga specjalnych umiejętności. Niektóre modele nie wymagają dodatkowych sterowników do działania, co ułatwia proces instalacji.

Znajdziesz w naszym sklepie Ugreen.pl produkty zaprojektowane do różnych zastosowań, od rozbudowy liczby dostępnych portów USB, po umożliwienie instalacji szybkich dysków SSD M.2 NVMe. 

PCIe jest niezwykle elastyczne i umożliwia dostosowanie do różnych zastosowań: od laptopów i urządzeń mobilnych. Można w nich stosować karty mini PCI-e: do serwerów i centrów danych, gdzie PCIe umożliwia korzystanie z sieci o wysokiej prędkości.

Produkty Ugreen wyróżniają się solidnym wykonaniem i niezawodnością, a także szeroką kompatybilnością z różnymi systemami i urządzeniami. Bez względu na to, czy potrzebujesz więcej portów USB, chcesz zainstalować dodatkowy dysk SSD, czy po prostu chcesz zwiększyć wydajność swojego komputera, adaptery PCIe Ugreen są doskonałym rozwiązaniem.

pixel