Darmowa dostawa od 50,00 PLN
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Kable Micro USB Ugreen

( ilość produktów: 5 )

Wybierając kable micro USB marki Ugreen, otrzymujesz produkty, które spełniają najwyższe standardy jakości oraz będą służyć Ci przez długi czas. Służą do łączenia słuchawek, smartfonów i innych sprzętów z urządzeniami nowszych generacji, w których użyto portu USB lub USB-C. Zapraszamy do przeglądania naszej oferty i wyboru odpowiednich kabli oraz akcesoriów Ugreen dla swoich urządzeń!

Kable Micro USB Ugreen

Kable micro USB Ugreen służą do ładowania i transferu danych. Nasze kable obsługują technologię szybkiego ładowania Quick Charge 3.0 oraz umożliwiają transfer danych z prędkością nawet 480 Mb/s. W zależności od potrzeb możesz wybrać kabel wykonany z PVC, TPE, nylonu, aluminium lub innych wysokiej jakości materiałów.

W ofercie naszego sklepu mamy także adaptery OTG do Micro USB. Umożliwiają stabilny transfer danych oraz są kompatybilne z wieloma urządzeniami, takimi jak smartfony, klawiatury czy kontrolery do gier. Dzięki kompaktowemu rozmiarowi i lekkiej konstrukcji, adaptery OTG Micro USB marki Ugreen można łatwo zabrać ze sobą w podróż, do biura lub na uczelnię.

Kable micro USB

Kable Micro USB to bardzo małe porty USB, które znajdują się na wielu urządzeniach przenośnych, takich jak telefony komórkowe (poza produktami Apple), tablety i inne urządzenia mobilne. Są znacznie mniejsze od kabli USB typu A i B, a także są połowę cieńsze od kabli Mini USB. Kable Micro USB zostały zastąpione przez USB typu C w wielu nowych produktach.

Jeżeli nie wyobrażasz sobie życia bez telefonu komórkowego lub asystenta cyfrowego (PDA), ucieszy Cię wiadomość, że złącza micro USB wkrótce uczynią te gadżety jeszcze bardziej wygodnymi w użytkowaniu. USB, które oznacza Universal Serial Bus, to zewnętrzny standard kabli, stosowany do podłączania urządzeń peryferyjnych, takich jak klawiatury, do komputerów. Jest to alternatywa dla jego popularnych poprzedników, standardów szeregowych i równoległych. Po pewnym czasie technologia USB została udoskonalona i zmniejszona do rozmiaru znanego jako micro USB. 

Czym różni się Micro USB od USB C?

Chociaż na pierwszy rzut oka kable Micro USB i USB-C wyglądają bardzo podobnie, są one wyraźnie różne pod względem możliwości. Obie wydają się zaokrąglone i małe, ale micro USB ma haki po stronie, która wydaje się płaska, więc musi być odpowiednio zorientowany, aby można go było podłączyć. Z kolei kable USB-C mają zaokrąglone powierzchnie bez haków, co pozwala na podłączanie ich do urządzeń, niezależnie od tego, jak obrócisz złącze.

Kable USB-C mają także szybszy przesył danych i energii, co skłoniło wielu producentów do zaprzestania używania innych typów USB na rzecz tej nowej technologii. Jednak wersja micro USB ma pozostać dostępna i kompatybilna z wieloma produktami przez wiele lat, ponieważ przez długi czas była to standardowa wersja dla smartfonów, dysków zewnętrznych i urządzeń do strumieniowania.

pixel