Darmowa dostawa od 50,00 PLN
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Kable USB-A Ugreen

( ilość produktów: 124 )

Kable USB-A to najpopularniejszy rodzaj przewodu. Powszechnie stosowany w komputerach, laptopach, myszkach, klawiaturach i innych sprzętach elektronicznych. W sklepie Ugreen.pl mamy wyjątkowo bogatą ofertę tych produktów. Możesz wybrać odpowiednią długość kabla USB Ugreen i rodzaj złącza, ponieważ mogą one służyć także jako przejściówki do innych portów np. USB-C lub Lightning. 

Kable USB-A

Kable USB-A są najbardziej rozpoznawalnym i szeroko stosowanym typem złącza. Charakteryzują się prostokątnym kształtem i mogą być włożone tylko w jeden sposób. Kable i porty USB-A są kompatybilne ze wszystkimi innymi wersjami, od USB 1.0 do najnowszych standardów kabli USB. Ten typ połączenia kabla USB jest zwykle używany do podłączania urządzeń peryferyjnych, takich jak mysz, klawiatura czy kontroler do gier, do hosta, takiego jak komputer lub stacja ładowania.

W naszym sklepie Ugreen.pl kupisz kable USB-A do:

  • Stacji ładowania urządzeń mobilnych
  • Komputerów i laptopów
  • Konsoli do gier
  • Pendrive'ów i dysków zewnętrznych
  • Myszy i klawiatur komputerowych
  • Stacji dokujących i wieloportowych adapterów.

Kable USB-A Ugreen

Większość komputerów i urządzeń elektronicznych ma połączenie USB, wiele z nich ma kabel USB w zestawie. W naszym sklepie Ugreen.pl Kable USB-A marki Ugreen możesz kupić osobno. W wybranym standardzie, długości i kolorze.

Kable USB-A Ugreen to standardowe płaskie przewody o prostokątnym interfejsie, który znajduje się na końcu prawie każdego kabla USB. Większość komputerów ma wiele portów USB-A do podłączania urządzeń peryferyjnych.

Kable USB Ugreen mają różne standardy prędkości transferu danych, główne to:

  • USB 1.x oryginalny standard, starożytny według współczesnych standardów. Bardzo rzadko spotka się dzisiaj urządzenia z niego korzystające.
  • USB 2.0 wprowadziło wiele nowoczesnych norm USB, w tym wsparcie dla kabli Mini i Micro, USB OTG i innych. Jest to najwolniejsza wciąż używana prędkość USB. Znajdziesz go na tanich pendrive'ach, urządzeniach takich jak myszy i klawiatury i podobnych. Większość komputerów wciąż zawiera kilka portów USB 2.0.
  • USB 3.x to obecny standard prędkości USB. Jest znacznie szybszy od USB 2.0, dlatego zaleca się go do urządzeń takich jak dyski zewnętrzne. Zazwyczaj port lub złącze USB 3.x można rozpoznać po niebieskim kolorze. Niektóre kable USB 3.0 mają także symbol SS (który oznacza Super Speed). Większość nowych komputerów ma co najmniej jeden port USB 3, a wysokiej jakości pendrive'y korzystają z tego standardu.
  • USB 4.0 to najnowszy standard. Stanie się normą w ciągu najbliższych kilku lat, podobnie jak zdarzyło się to z USB 3.

Możesz używać kabla USB 2.0 Ugreen w porcie USB 3 lub urządzenia USB 3 w porcie USB 2.0, ale żadne z tych rozwiązań nie daje dodatkowej korzyści z prędkości. USB 3 przeszło także przez kilka "generacji", które są trudne do śledzenia.

W sklepie Ugreen.pl możesz kupić kable USB Ugreen, które są przejściówkami do Lightning, micro USB, USB-C oraz Display Port.

Kiedy nadszedł czas na zakup nowego kabla USB, kuszące jest wybranie najtańszej opcji. Jednak najczęściej jest to zły pomysł. Słabo wykonane kable mogą powodować problemy. Obejmują one wolne ładowanie i słabą wydajność, do poważnych problemów, takich jak uszkodzenia i nawet zagrożenie pożarem. Kable USB-A Ugreen nie mają tego problemu, ponieważ posiadają szereg zabezpieczeń przed przepięciem prądu lub przegrzaniem. Każdy produkt przeszedł także szereg testów, potwierdzających pełne bezpieczeństwo urządzeń, do których zostaje podłączany.

pixel