Darmowa dostawa od 50,00 PLN
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Kable Ethernet RJ45 Ugreen

( ilość produktów: 75 )

Kable Ethernet służą połączeniu komputera z: innym komputerem, routerem, telewizorem i większością urządzeń z dostępem do Internetu i sieci. W naszym sklepie kupisz kable sieciowe kategorii Cat 5, Cat 5e, Cat 6, Cat 6A i Cat 8, wykonane z PVC lub czystej miedzi, z dodatkowo wzmocnionymi wtyczkami. Poznaj całą ofertę kabli Ethernet Ugreen!

Kable Ethernet

Kable Ethernet to rodzaj kabli sieciowych, które pozwalają na fizyczne połączenie komputerów i innych urządzeń sieciowych w przestrzeni lokalnej, nazywanej siecią LAN (Local Area Network). Są zaprojektowane do współpracy z portami Ethernet, które można znaleźć na routerach, komputerach, telewizorach i większości urządzeń z dostępem do Internetu i sieci. Przeważnie są stosowane do zapewnienia połączenia internetowego oraz łączenia urządzeń z siecią lokalną.

Podłączanie urządzeń za pomocą kabli Ethernet ma swoje zalety, takie jak: szybszy Internet i niezawodne połączenie. Zaleca się stosowanie przewodowego połączenia dla urządzeń nieruchomych i WiFi dla urządzeń mobilnych.

Kable Ethernet wyglądają podobnie do kabli telefonicznych, ale mają podwójną liczbę przewodów (8 w porównaniu z 4) i nieco większe złącze. Na końcu każdego kabla znajduje się mały, modułowy wtyk, często z zaczepem (RJ45), który pomaga zabezpieczyć i odłączyć kabel Ethernet.

Ethernet może występować w różnych strukturach, takich jak Twisted Pair (skrętka), która jest najbardziej popularna i oferuje najlepsze wyniki pod względem maksymalnej długości i spadku prędkości. Istnieją też różne rodzaje kabli Ethernet:

  • kable proste (Straight-Through),
  • krzyżowe (Crossover),
  • jednożyłowe (Solid),
  • wielożyłowe (Stranded).

Podczas podłączania kabli Ethernet do urządzeń, należy zachować ostrożność, aby nie uszkodzić wtyków modułowych. Przewody Ethernet mają wiele zalet, takich jak prostota instalacji, szybkość, niezawodność i dostępność.

Kable Ethernet Ugreen

W sklepie Ugreen.pl kupisz Kable Ethernet marki Ugreen. Oferujemy różne długości i standardy kabli, zapewniające różne prędkości transmisji danych. Produkty te są idealne do profesjonalnego i domowego użycia, umożliwiając skonstruowanie skutecznej i niezawodnej sieci komputerowej.

W ofercie naszego sklepu znajdują się kable sieciowe kategorii Cat 5, Cat 5e, Cat 6, Cat 6A i Cat 8. Każdy z tych kabli spełnia rygorystyczne specyfikacje dotyczące przesłuchu i szumu systemowego, zapewniając błyskawiczną transmisję danych. Prędkość przesyłu danych dla poszczególnych kategorii kabli Ethernet to od 1000 Mbps dla Cat 6 do 256 Gbps dla Cat 8.

Zakres produktów obejmuje też wtyki końcówki RJ45 8P8C, które są niezbędne do zakończeń przewodów internetowych typu skrętka. Są one najbardziej rozpowszechnione jako podstawowe złącze do konstruowania sieci komputerowych. Złącza te są wykończone miedzianymi stykami pokrytymi złotem, co zapobiega utlenianiu materiału.

Oprócz standardowych kabli oferujemy również przedłużacze kabli internetowych Ethernet, które pozwalają na przedłużenie zwyczajnego kabla Ethernet. Są to praktyczne rozwiązania w przypadkach, gdy gniazdo internetowe znajduje się za daleko od komputera, a położenie nowego, dłuższego kabla jest utrudnione.

Wszystkie produkty Ugreen są wykonane z wysokiej jakości materiałów, takich jak PVC i czysta miedź, co zapewnia ich wytrzymałość i długą żywotność. Wtyczki są wzmocnione metalowymi elementami, aby wytrzymać długotrwałe użytkowanie, a specjalne zakończenia wtyczek zabezpieczają je przed uszkodzeniem od wielokrotnego wyginania.

To, co wyróżnia produkty Ugreen, to wysoka jakość, estetyka wykonania oraz szeroki zakres zastosowań - od domu, przez biuro, aż po przemysł.

pixel